Kanada’da Asgari Ücret Ne Kadar ?

Kanada’da Asgari Ücret Ne Kadar ?

Ülkelerin, vatandaşları ile ilgili bazı görevleri bulunmaktadır. Görevlerin birçoğu da insanların temel yaşam standartlarını sağlamasıyla ilgili konulardan oluşur. Sosyal bir devlet, üzerine düşen görevi vatandaşları talep etmeden gerçekleştirir. Bu sayede toplumsal eşitlik sağlanacak ve ekonomik anlamda daha eşit bir dağılım gerçekleştirilecektir. Birçok farklı ülke, bu görevleri yerine getirmek için asgari ücret uygulamasını tercih etmektedir.

Kanada’da Asgari Ücret Uygulaması

İnsanlar, dünyada bazı ülkelere daha fazla ilgi duyarlar. Bu ülkeler arasından en çok göçmen kabul edenlerden bir tanesi de Kanada’dır. Kanada, kültürel olarak bünyesinde çok çeşitli bir yapıya sahiptir. Bünyesinde barındırdığı kişilerin her zaman daha iyi şartlarda yaşam standardına sahip olmasını ister. Bu yüzden de insanların çoğu Kanada’ya giderek iş hayatlarını, bu fırsatlar ülkesinde devam ettirmek hayalindedir. Kanada ülkesindeki çalışanlarının haklarını korumak ve bu sayede belirli bir standart getirmek için, uzun yıllardan beri asgari ücret tarifesini uygulamaktadır.

Kanada, sınır komşusu olan Amerika’da olduğu gibi asgari ücret fiyatlandırmasında günlük değil, saatlik çalışma esasını uygulamakta. Bu sayede özel işverenlerin uyması gereken asgari bir saatlik çalışma tutarı vardır. Toplumsal yardımlaşmanın üst seviyelerde olduğu Kanada’da, bu yüzden genel olarak işletmeler belirlenen miktarın üzerinde ödemeler yapmaktadır.

Kanada’da Asgari Ücret

Kanada’da bölgeler arasındaki ekonomik farklılıklar, asgari ücret tarifesinde verilen günlük miktarlarda da değişiklikler meydana getirecektir. Bu durumda ekonomik şartları daha iyi olan bölgelerde, daha yüksek asgari ücret uygulamasına gidilmiştir. Kanada’nın en yüksek asgari ücret uygulaması Ontario ve Alberta bölgelerindedir. Bu iki bölgede asgari ücretin saatlik ödemesi 15 Kanada dolarına denk gelmektedir.

Kişilerin günlük en fazla 8 saat mesai yaptığı durumlarda bu kazanç, temel ihtiyaçların giderilmesi için yeterli olacaktır. Asgari ücret fiyatlandırmasının en düşük olduğu bölgelerden bir tanesi de Sakatchewan’dır. Sakatchewan’da saatlik olarak belirlenen asgari ücret fiyatı 10,96 Kanada dolarıdır. Zaten Kanada hükümeti de, ülkenin tamamında en az 10,50 Kanada doları bir fiyat belirlemiştir. İşletmeler ve firmalar, kazançlarının durumuna ve ekonomik göstergeleri analiz ederek bu fiyatları yükseltmektedir.

En İyi Tayland Dizileri
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?